Як правило, після придбання роутера користувачі думають: «Купив, встановив, забув». Але ні. Оновлювати роутери просто необхідно. Розповідаємо, як і коли потрібно оновлювати свій старий маршрутизатор.

Застаріла начинка роутера

Роутер це свого роду міні-комп'ютер зі своєю оперативною пам'яттю, процесором і різними модулями зв'язку, які з кожним роком більше вдосконалюються, стають продуктивнішими, дешевше аналогічних пристроїв минулих років, з'являються нові стандарти. Наприклад, сучасні роутери підтримують технологію MU-MIMO, яка дозволяє передавати дані одночасно на всі пристрої, а не по черзі як це робили роутери-попередники. Тому, не дивуйтеся, якщо ваші гаджети швидше маршрутизатора, але використовувати їх максимально не виходить.

Більше гаджетів і відео низька швидкість

Варто пам'ятати, що роутери розраховані на певну швидкість передачі даних. Тобто швидкість ділиться між пристроями, з яких Ви заходите в інтернет. Чим більше пристроїв, підключених до роутера будуть одночасно використовувати інтернет (перегляд відео або фільмів у високій якості), тим нижче буде швидкість з'єднання на кожному з них.

Зона покриття і потужність антен

У різних куточках житла різні рівні сигналу, який може і зовсім пропадати. На якість сигналу і радіус дії Wi-Fi впливає потужність антен, яка позначається цифрами з припискою mW (міліват) або dBm (децибели на міліват), а також dBi (коефіцієнт посилення антени). Чим більше перекриттів (стіни, двері, меблі) між антеною роутера і пристроєм, тим вище повинна бути потужність передачі сигналу. Також деякі сучасні роутери підтримують технологію Beamforming, яка дозволяє збільшити потужність сигналу в тому напрямку, де знаходиться приймаючий пристрій. До речі, кількість антен - не показник, адже іноді вони можуть бути приховані під корпусом.

Зашумленість каналів

Wi-Fi-роутери працюють на певних частотах, як і будь-яка техніка, яка використовує бездротове з'єднання. Радіовипромінювання від найпростіших побутових пристроїв відбувається на цій же частоті, на якій працюють роутери. Зокрема, найбільший вплив на роботу Wi-Fi несуть мікрохвильові печі, дитячі няньки, а також ЕПТ монітори і різні Bluetooth-пристрої (бездротові колонки, навушники, клавіатури, миші), ну і, звичайно, сусідські Wi-Fi -роутери. Тому не варто дивуватися, якщо, розташувавши роутер поблизу них, ви не отримаєте бажану якість сигналу. Необхідно вибирати двухдіпазонний роутер.

«Формат» запускає масштабне оновлення роутерів

Перший гігабітний провайдер Маріуполя «Формат» запускає масштабне оновлення роутерів абонентів.

Якщо у вас:

                    старий роутер;

                    слабкий Wi-Fi;

                    нестабільна швидкість бездротового з'єднання;

                    багато пристроїв вдома;

                    є бажання, але немає можливості купити новий гігабітний роутер

У чому вигода:

                    замінити застарілий роутер на новий гігабітний маршрутизатор;

                    підключити гігабітний інтернет;

                    скористатися перевагами сучасних протоколів зв'язку і технологій передачі даних;

                    більше ніколи не згадувати про те, що буває нестабільний сигнал, низька швидкість або не вистачає швидкості для всіх пристроїв в мережі.

Для того, щоб залишити заявку або поставити питання заповніть контактну форму нижче або зверніться до колл-центру «Формат» за телефоном 097 679 23 33